Chemex on tegelikult juba üsna ammu leiutatud kohvivalmistusmeetod, aga tema populaarsus on järsult kasvanud viimasel aastakümnel. Tänu Chemexi tihedamale ja mitmest vaheseinast koosnevale filtrile on võimalik selle valmistusmeetodiga saavutada väga mõnusat puhast ja rikkalikku maitset.

Soovitatav kohvi ja vee suhe alustamiseks – 1:16 (nt. 30g kohvipuru ja 480g vett)

Vaja on:

Digitaalset kaalu (grammi täpsusega)

Pika kaelaga (luigekujulise kaelaga) kannu

Chemex kannu

Chemex filtreid

Kohvijahvatajat

 

1. Pane vesi keema. Võid keeta vett otse luigekujulise kaelaga kannuga või kiirkeedukannuga ja valada pärast vesi teise kannu ümber. Oota natuke pärast keetmist, et vesi saavutaks temperatuuri 92-95° C.

2. Kui vesi keeb, jahvata ubadest kohvipuru. Jahvatusaste võiks Chemex-i puhul olla natuke peenem kui preskannu puhul, aga natuke jämedam kui V60 puhul.

3. Aseta Chemex filter Chemex kannu. Filtri kolme kihiga pool tuleks asetada kannu tila poole.

4. Kui vesi on keenud, täida pika kaelaga kohvikann. Seejärel loputa ja soenda filter. Vala vett läbi filtri Chemex kannu, nii et filter oleks ühtlaselt märg. See tegevus eelsoendab ka Chemex

kannu. Kui see on tehtud, võta korraks märg filter kannust välja, vala vesi kannust ära ja aseta filter tagasi.

5. Aseta Chemex kann kaalule. Aseta filtrisse jahvatatud kohv ning nulli kaal ära.

6. Vala kõigepealt kohvi peale piisavalt vett, et puru oleks veega kaetud. Seda kutsutakse „õitsemiseks“. Valatava vee kaal võiks olla kaks korda rohkem, kui oli filtrisse pandud kohvipuru kaal. Oota u. 30 sekundit.

7. Seejärel alusta vee valamist kohvipuru peale, liikudes ringikujuliselt väljapoolt sissepoole. Lõpeta valamine kuni soovitud kogus on saavutatud.

8. Viska ära filter koos puruga, loksuta Chemex kannu, et jooks ühtlaselt seguneks ja serveeri jooginõudesse ning naudi!


Lisa kommentaar

Email again: