MINA JA KOHV

NIMI: Lily

VANUS: Mis sa küsisidki?

1) MIS TÖÖ TOOB SULLE LEIBA LAUALE?

Leiva saan projektijuhtimise ja -konsultatsioonidega. Aitan ka läbi mõelda äriplaane, projektiplaane, ekspordiplaane, arengukavasid jms. Vorst leiva peale tuleb koolist. Loon üliõpilastele tingimused, et nad saaksid projektijuhtimist õppida. Nimelt, usun, et kedagi ei saa õpetada, saab vaid luua õppimiseks soodsad tingimused.

2) MIS SIND RÕÕMUSTAB?

Kui praegu aknast välja vaatan ja õhtupimeduses parvede kaupa „präka-präk-präka“ lärmakaid lendajaid näen, õhtul trennist tulles saatis mind tee ääres üks aktiivne musträstas ja päike paitab soojalt, vähemalt läbi autoklaasi, siis see kõik rõõmustabki. Kevad!

3) MILLISE KOLME SÕNAGA ISELOOMUSTAKSID SIND SU TUDENGID?

Vaatasin õppijate tagasisidest järgi: hea analüüsioskus, nooruslik ja professionaalne

4) KAS MUST VÕI VALGE?

Valge

5) MAGUS VÕI MÕRU?

Mõru

6) KAS SELTSKOND VÕI ÕHKKOND?

Õhkkond. Kohvi saab ka üksi juua!

7) MILLAL ESIMEST KORDA?

Sellist mälestust mu ajusoppides ei ole. Küllap ta selline ema tassist, mõru joogi katsetus oli.

8) SINU ERILINE MÄLESTUS KOHVIGA?

Jõin päevas ära mitu kannu musta kanget kohvi ja sain kohvimürgituse!

9) MILLE JÄRGI VALID KOHVI?

Kohvikus valin sageli piimakohvi. Automaatides trikitan: lasen tassi espresso ja siis piimakohvi otsa. Saab hea, paraja kangusega kohvi. Poes vaatan mööda vähese röstiga nn „Soome kohvidest“, neis on liiga vähe kohvi maitset. Valin presskannu kohvi ja tugevama röstiga. 

10) HOMMIKUNE KOHVIRITUAAL?

Kui on vaba hommik, siis teen hommikusöögi ja võtan kohvijoomiseks rahulikult aega. Olen majapidamises ainus kohvijooja, kannuga pole mõtet teha, kodus kapslimasinat ei ole, seega teen presstassiga ja joon piimaga.


Lisaks põnevale intervjuule kohvikus, esitame igale persoonile ühe väljakutse. Lily jaoks oli selleks Cappuccino kohvijoogi valmistama õppimine.

Rääkisime espresso tegemise põhitõdedest, jahvatusest kuni masina õige käsitlemiseni, ning õppisime selgeks siidise piimavahu tegemise. Pärast pooletunnist harjutamist usaldasime kohviku masinavärgi Lily kätesse ning selle tulemusena valmis tema elu esimene (seejuures suurepärane) Cappuccino.

Tavapärasele presskannule oli see igal juhul huvitav vaheldus!

Otsustasime Lilyle Estonian Coffee Roastery poolt kinkida ka meelehead. Lähtudes tema maitseeelistustest ja elustiilist, valisime sobivaimaks OA nr.3 tumeda röstiga kohvioad. See aromaatne ja täidlase maitsega kohv saab nüüdsest Lily hommikurituaali osaks!


Lisa kommentaar

Email again: